Spread the love

Bol etkinlikli bir 2018’den sonra 2019 da iddialı geliyor gözüküyor. Ocak ayı tam eve kapanıp battaniye altı Netflix izlemeceli bir ay olsa da şehir uyumuyor. Konserler, sergiler, gösteriler devam. Ancak diğer aylara göre biraz daha durgun diyebiliriz. İddialı konserler için Şubat, Mart’ı bekleyiniz. İşte Ocak ayı özel seçkisi…

MÜZİK

Yer: Akasya AVM

Akasya Kültür Sanat Konserleri

Tarih: 11 Ocak – 16 Şubat

Ocak indirim ayı olunca AVM’lere akın edeceğinizi biliyoruz. Gitmişken konser dinlemek eyvah neler tükettim ben stresinizi alabilir. Akasya Kültür Sanat sahnesinde bu ay Dilhan Şeşen (11), Kardeş Türküler (17), Hüsnü Arkan (18) konserleri var.

Sertab Erener

Yer: Dorock XL Beşiktaş

Tarih: 11 Ocak

Sertab’ı böyle sahnelerde sık göremiyoruz. Yeni albüm olunca biraz İstanbul’u turlamaya başlamış.

Kayıkhane Gazinosu

Yer: Moda Kayıkhane

Tarih: 16 Ocak

Zamana yolculuk yapıp gazino eğlencesi isterseniz bu etkinlik size göre çünkü artık böyle gazinolar pek kalmadı. “Kayıkhane Gazinosu”nda tam dokuz sevilen isim, Şef Osman Nar  ve orkestrası eşliğinde ardı ardına sahneye çıkıyor. Türk Sanat Müziğinin iki dev isimi Neşe Karaböcek ve Seçil Heper’in birlikte assolistlik yapacağı kadroda, Türk popunun en önemli yorumcuları Rana Alagöz, Ersan Erdura, Bilgen Bengü, Kartal Kaan, Funda, İskender Doğan ve Semiha Yankı bu muhteşem kadroya dahil oluyor. 

Hey Gidi Günler

Yer: Babylon

Tarih: 18 Ocak

Pub’da sosyalleşmeyi sağlayan Pub Story etkinliğinin parti kısmı gibi bir şey ama biletleri ayrı satılıyor. 90’lar Türkçe pop ile dans etmek istiyorsanız doğrudan girebilirsiniz. Her yer 90’lar Türkçe pop ile kaynıyor bu ay burayı seçtim.

Barok Arp Konseri

Yer: Yel değirmeni Sanat

Tarih: 19 Ocak

Zeynep Öykü, arpa geleneksel yollarla başlamayıp, arpa olan tutkusunun peşinde dünyayı gezerek tüm dünyadan farklı arp tekniklerini harmanlamış bir arpisttir. Özellikle Barok dönem ile ilgilenen arpist, bu programında sizleri 1600 ve 1700’lü yılların müzikleri ile buluşturarak -insanlık tarihinin en eski enstrümanı arpın- öyküsünü siz sanatseverlere anlatacak.

GusGus

Yer: KLEIN

Tarih: 19 Ocak

Nordik DJ GusGus İstanbul’u baya sevdi. Techno’dan trip-hop’a house’dan progressive house’a uzanan geniş seçkisiyle burada hayranı bol.

Kendine Has Sunar: Filtresiz Konserler Serisi

Yer: Moda Sahnesi

Tarih: 11, 18, 25 Ocak

Moda Sahnesi’nin Filtresiz Konserler Serisi bu ay da devam ediyor. Sırasıyla Birsen Tezer (11), Korhan Futacı (18) ve Kollektif İstanbul Sattas (25) sahne alacak.

Bifo & Mischa Maisky

Yer: Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium

Tarih: 24 Ocak

Dünyaca tanınan viyolensel sanatçısı Mischa Maisky, Rengim Gökmen yönetimindeki BİFO ile buluşuyor. Konserde Brahms ve Dvořák’tan eserler yer alacak. Konser öncesinde Serhan Bali ile de söyleşi var. Klasik müzik severler not etsin.

DİĞER

Brewmaster’s Table

Yer: The Populist Bomontiada

Tarih: 12 Ocak

The Populist’in klasikleşen tadım etkinliğini bu ay not edin. Populist’in deneyimli brewmaster’ı Philip J. Green yöneteceği atölyeye katılan konuklar, Enginar ve Ispanaklı Dip ile sunulan Tortilla Cip, Tütsülenmiş Dana Frankfurter Sosis, Kokoreç Pizzetta, Çikolatalı Mousse ve daha birçok imza lezzeti tatma fırsatı bulacak.

Tasty Cinema: The Secret of Santa Vittoria

Yer: IWSA

Tarih: 15 Ocak

Tasty Cinema film izleme deneyimini gastronomik bir yaklaşımla bütünleyen bir format. 5 yıldır bu formatta etkinlikler düzenleniyor. Hala denemediyseniz ilginç bir deneyim olabilir. Bu deneyim, birbirinden farklı ve özel mekanlarda, gösterilen filmin hikayesine uygun bir atmosfer içinde, filmin tadını tam anlamıyla çıkarmanızı sağlıyor.

1.Kitap Fuarı İstanbul

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 11-20 Ocak

TÜYAP Kitap Fuarı’na İstanbul’da demek pek doğru olmadığından merkezde bir kitap fuarına ihtiyacımız vardı. İş çıkışında bile uğrayıp kitaplar arasında boğulacağınız güzel bir etkinlik.Yazarlarla buluşmalar da var. Not edin.

Sıkıldım Satıyorum

Yer: Joker no:5

Tarih: 12-13 Ocak

Bu yıl 11’incisi düzenlenen garaj satış etkinliği Sıkıldım Satıyorum’da yok yok. Satışta kahve, bira, yemek de var.

Şokopop Watch & Party

Yer: Zorlu Studio

Tarih: 29 Ocak

Youtube’da Şokopop’a rastladıysanız, 90’lar magazin çukurunun müptelasıysanız bu etkinlik size göre. Bir Bacının Anatomisi Returns yeni videonun ön gösterimi ve 140 Journos müzikleriyle parti. İnternette parti gibi bir şey.

Gaming İstanbul 2019

Yer: Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi

Tarih: 31 Ocak – 3 Şubat

Gamerlar buraya! Oyun dünyasının da fuarı var artık. Piyasaya çıkacak oyunlar, turnuvalar, yarışmalar, söyleşiler vs. Tabii oyun başından kalkıp nasıl gelecekseniz orasını da siz düşünün.

SERGİ

Fabrika’da: 10 Sanatçı / 10 Bireysel Pratik

Yer: Pilevneli Mecidiyeköy

Tarih: 29 Ocak’a kadar

Pilevneli Galeri Mecidiyeköy Likör Fabrikası’nda 4000 metrekarelik bir sergileme alanına sahip. Açılış Fabrika’da: 10 Sanatçı / 10 Bireysel Pratik” adlı 10 sanatçının kişisel sanat pratiğini sergilediği işlerden oluşan bir sergiyle oldu. Ay sonuna kadar ziyaret edebilirsiniz.

Anthony Cragg: İnsan Doğası

Yer: İstanbul Modern

Tarih: 3 Şubat’a kadar

Mayıs’tan bu yana İstanbul Modern’de sergilenen Britanyalı sanatçı Anthony Cragg’in İnsan Doğası sergisini ziyaret etmek için son günler. Sanatçının 40 yılı aşan kariyerinin her evresinden en karakteristik örneklere yer veren sergi, heykel sanatının doğasını oluşturan içerik, kütle, boşluk, malzeme, renk, ölçek gibi ayırdedici özelliklerin Cragg tarafından nasıl yorumlandığını ve dönüştürüldüğünü görünür kılıyor.

Ocak Etkinlikleri

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir