haziran istanbul

Spread the love

Yazı getirdiği için Haziran’ı bir başka seviyoruz. İlk yarısını bayram tatiliyle şehirden uzak geçirdik. Şimdi önümüzde seçim, okulların tatil olması derken İstanbul’un aslında en dolu ve canlı zamanındayız diyebiliriz. Teraslar, bahçeler açıldı. Rehberimizdeki etkinlikler sizi kesmese bile hazır nem oranı bizi asfalta yapıştırmamışken Haziran akşamlarının tadını çıkarın. Markalar da özel partileri için bu zamana abandığından şehir şu an haftanın her günü partiliyor. Ama en güzel partiyi 23 Haziran’dan sonra yapacağımızı umuyoruz. Çok güzel bir Haziran olsun.

MÜZİK

Franz Ferdinand

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 19 Haziran

Yıllar önce Rockn Coke ile gelmişerdi. Özlenmişlerdi. Rock ve dans müziğinin harmanlandığı eğlenceli bir performansları var. Öncesinde de BabaZula sahne alıyormuş. Bol danslı bir gece olacak.

Eric Burdon & THE ANIMALS

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 20 Haziran

60’lar 70’ler rock müziği müptelaları buraya! Eric Burdon & THE ANIMALS, rock müzik tarihinin en önemli ve en güçlü seslerinden biri olan Rock and Roll Hall of Fame üyesi Eric Burdon önderliğinde Avrupa Turnesi’ne çıkıyor.  Burdon, The Beatles, The Rolling Stones, The Who ve The Kinks gibi isimlerin başını çektiği, bütün dünyayı etkisi altına alan 60’ların İngiliz rock müziği akımında, grubu The Animals’la en önemli figürlerden biri haline gelmiş. Air guitar dansıyla eğlenmek istiyorsanız bu konser size göre

Bellona Harbiye Açıkhava Konserleri

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 20-28 Haziran

Açıkhava konserleri zamanı geldi çattı. Bu ay konuklar şöyle: MFÖ (20), Teoman (21), Yıldız Tilbe (24), Edis (25), Kenan Doğulu (27), Nilüfer (28)

LP

Yer: İzmir Arena, ODTÜ Vişnelik Çim Amfi

Tarih: 17, 18 Haziran

Sadece 2 tane dillere pelesenk şarkısıyla tanıdığımız LP İstanbul’dan sonra İzmir ve Ankara’ya geliyormuş. Sadece Türkiye’de ünlüymüş gibi geliyor ama iyi sahipleniyoruz İzmir, Ankara eklesin.

Iyeoka

Yer: DasDas

Tarih: 21 Haziran

Iyeaoka çaktırmadan İstanbul’a taşındı sanırım. Neredeyse her ay bir konser haberini giriyoruz. Bu sefer DasDas’da sahne alıyor. Soul Blues severler kaydetsin ya da sonra da giderler.

Mark Eliyahu

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 25 Haziran

Let It Go turnesine çıkan Mark Eliyahu kamanche ve tar gibi eski enstrümanları modern ve fütüristik ögelerle birleştiriyor. Doğu ve Batı müziğinin sentezlendiği farklı bir müzik deneyimi için listeye alabilirsiniz.

Yüzyüzeyken Konuşuruz

Yer: Vadi Açıkhava

Tarih: 28 Haziran

Vadi Açıkhava’da da Haziran sonunda tüm yaz sürecek konserler serisi başlıyor. Bu ay için favorimiz tam yaz akşamına yakışır Yüzyüzeyken Konuşuruz.

Agar Agar

Yer: Feriye

Tarih: 30 Haziran

Salon İKSV yaz boyunca gezgin takılıyor ve farklı açıkhava duraklarında konserlere devam ediyor. Bu ay da yenilenen yüzüyle Feriye’de Fransız elektro pop ikilisi Agar Agar var. Salon konserlerini Boğaz manzarasıyla deneyimlemek için bile gidilir.

FESTİVAL

47. İstanbul  Müzik Festivali

Yer: Çeşitli mekanlar

Tarih: 17 Haziran – 8 Temmuz

Klasikten caza farklı müzikler, kültürler İstanbul’un en özel alanlarda buluşuyor. Bu ay İstanbul’da müzik ayı. Zevkinize göre birini bu programdan seçebilirsiniz. Piyanist Yuja Wang,  viyolonselci Daniel Müller-Schott, yaşayan en büyük müzisyenlerinden” Yuri Bashmet, piyanist Boris Berezovsky, Fazıl Say, dünyaca ünlü solistler; La Scala Oda Orkestrası, Berlin Radyo Korosu ve Lüksemburg Filarmoni Orkestrası ile Şanghay Filarmoni Orkestrası dahil, seçkin uluslararası topluluklar festivalde.

Midsommar Festival

Yer: KüçükçiftlikPark

Tarih: 22 Haziran

Kuzey Avrupa’nın en köklü kültürel geleneklerinden olan ve yazın gelişini sembolize eden Midsommar Yaz Dönümü festival konsepti Türkiye’de ilk kez gerçekleşiyor. Kuzey Avrupa esintileri hissedilecekmiş keşke havası da hissedilse zira vıcık vıcık olabilir. Ancak lineup iyi: Kadebostany, Roosevlt, Jan Blomqvist & Band, Darius, Jakuzi, Club Bangkok

Future

Yer: KüçükçiftlikPark

Tarih: 26 Haziran

Amerikalı rapçi ve Grammy Ödüllü Navyadius DeMun Wilburn sahne adı ile Future rapseverler için İstanbul’da. Gecede aynı zamanda milli rapçilerimiz sıra Sagopa Kajmer, Gazapizm, Şehinşah, Anıl Piyancı, İstanbul Trıp, Khontkar ve Nihayet de olacak.

Parklarda Caz Fenerbahçe

Yer: Fenerbahçe Parkı

Tarih: 30 Haziran

İstanbul Caz Festivali’nin ay sonunda yakalıyoruz. Bu festivalin Anadolu yakasına güzellikler yapmasını da ayrı seviyoruz. Fenerbahçe Parkı caz konserleri de klasik haline geldi. Genç caz performanslarının yanı sıra Barselona’dan gelen 9 kadınlı Balkan Paradise Orchestra da öne çıkıyor. Herkese açık, ücretsiz piknik havasında geçen bu konseri kaçırmasın Fenerbahçeliler.

SAHNE

Zengin Mutfağı

Yer: Harbiye Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 18, 19, 22 Haziran

Tüm sezon bilet bulamadığımız Zengin Mutfağı yaz turnesine çıkıyor. İnanır mısınız şu an satışta bilet var. Daha sonraki aylar da yazlık yerler de devam edecekler.

Bir İnsanı Sevmekle Başlar Her Şey

Yer: Cennet Bahçesi Burgazada

Tarih: 20 Haziran

Size Burgazada’ya gitmek için sebep. Cennet Bahçesi bu yaz güzel konserler, oyunlara ev sahipliği yapıyor. Kara Kutu oyuncuları da Burgazada’nın sembolü Sait Faik’in Bir İnsanı Sevmekle Başlar Her Şey oyununu sahneleyecek. Öncesinde adaya gelmişken bir de müze evini ziyaret etmenizi öneririz.

UNIQ Açıkhava Film Festivali

Yer: UNIQ

Tarih: 17 Haziran – 8 Eylül

Açıkhava sineması sezonu da artık açıldı. UNIQ’teki ayrı güzel çünkü çimlik alanda Başka Sinema iş birliğiyle en iyi festival filmleri gösteriliyor. Bu ayın seçkisi: Bohemian Rhapsody, Girl, Border, Everybody Knows, Us, The White Crow, Burning, Sibel

Açık Havada Popcorn Kokusu Var

Yer: Swissotel Sultanpark

Tarih: 17 Haziran – 9 Eylül

Swissotel’in açıkhava sineması biraz tuzlu ama muhteşem şezlonglarda yemyeşil koruda popcorn ve içeceğinizle sonsuz konfor sunuyor. Filmler de çoğunlukla bu sezon gösterilen gişe filmleri. Bu ayki seçkide La La Land ve Captain Marvel var.

Yaz Habercisi Haziran Etkinlikleri

Yazı dolaşımı


Yaz Habercisi Haziran Etkinlikleri” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir