mart etkinlikleri

Spread the love

Mart bahar dalları ve güneşle başladı, gelgitlerle devam ediyor. Ama artık battaniye altından çıkıp gezme zamanı geldi. Tatil sezonu da gelmediğinden şehir hem insan açısından hem etkinlik açısından dopdolu. Elinizi çabuk tutup biletlerinizi alın. Geçtiğimiz ayki rehberimizde yazdığımız sergiler ve oyunlar da hala devam etmekte. Buyrun Mart ayının yeni ve zengin etkinlik seçkisine….

MÜZİK

Jam Session

Yer: Çeşitli mekanlar (bkz program)

Tarih: 28 Şubat – 30 Mart

Jam Session geçen sene Kadıköy mekanlarında alteranatif grupların ücretsiz konserleriyle pek de güzel olmuştu. Bu sene kapsamı genişletmişler, tanıdığımız isimler de var ve biletli. Kadıköy dışında Backyard ve Salon ile Avrupa’ya da uzanıyor. Buyrun program:

28 Şubat Perşembe: Kaan Tangöze @ Bina
1 Mart Cuma: Can Güngör @ Bina
2 Mart Cumartesi: Islandman @ Bina

6 Mart Çarşamba: Fuzuli @ Backyard
7 Mart Perşembe: Şebnem Bozoklu söyleşisi @ Bina

8 Mart Cuma: Nefes @ Buddha
9 Mart Cumartesi: Matmazel @ Buddha

13 Mart Çarşamba: Six Pack @ Kayıkhane
14 Mart Perşembe: Batesmotelpro söyleşisi @ Aksi

21 Mart Perşembe: Nusaibin @ Arka Oda
22 Mart Cuma: Noland @ Karga
22 Mart Cuma: Nekropsi @ Salon
23 Mart Cumartesi: Nekropsi @ Salon

27 Mart Çarşamba: Fuzuli @ Backyard
28 Mart Perşembe: Birkan Nasuhoğlu akustik söyleşisi @ Aksi

29 Mart Cuma: Fatma Turgut @ Kayıkhane
30 Mart Cumartesi: Evrencan Gündüz @ Kayıkhane

Goran Filipec

Yer: The Seed SSM

Tarih: 13 Mart

İstanbul Resitalleri serisinde bu ay Piyanonun Paganinisi Hırvat piyanist Goran Filipec var. Filipec, en son çıkan Paganini albümü ile geçmişte Horowitz, Brendel. Kocsis ve Pollini gibi isimlere verilen “Ferenc Liszt Society Grand Prix du Disque” ile ödüllendirilmiş önemli bir isim.

License to dance: Weval

Yer: Babylon

Tarih: 14-15 Mart

Babylon’da iki gün üst üste çıkan biri varsa iyidir. Bu güvenceyle Hollandalı ikili Harm Coolen ve Merijn Scholte Albers’in elektronik müzik projesi Weval ile “License to Dance” serisine teslim olabiliriz.

Cem Karaca Anısına…Sinema Senfoni Orkestrası, Yol Arkadaşları, Evrencan Gündüz

Yer: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Tarih: 14 Mart

Anadolu Rock türünün kurucularından, Türk Rock müziği sanatçısı ve bestecisi Cem Karaca, Şef Özgür Sevinç yönetimindeki Sinema Senfoni Orkestrası, son yıllarında birlikte çalıştığı grubu Yol Arkadaşları ve konuk sanatçı olarak Evrencan Gündüz’ün katılımıyla özel bir geceyle anılacak.

Wooden Shjips

Yer: Salon İKSV

Tarih: 16 Mart

Saykadelik rock isteyenlere şahane bir alternatif. Bugün ekibin yarısı Portland, yarısı San Fransisco’da yaşıyor, bir süredir Berlin’den kiraladıkları bir karavanla Avrupa’yı turluyorlar Grup üyeleri, Velvet Underground ve Neil Young’ı, ayrıca 60’lar saykedelik sahnesini esin kaynakları arasında gösteriyor

King Presents: Steve Aoki

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 16 Mart

2 kez Grammy adayı olarak gösterilen dünyaca ünlü DJ ve prodüktör Steve Aoki yeniden İstanbul’da! 2012 yılında 41 ülkedeki 168 performansıyla “Bir Yılda En Çok Seyahat Eden Sanatçı” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ünlü DJ, bu zamana kadar her yıl dünyanın her yerinde ortalama 225 performans sergiledi. 2018 yılında yayımlamaya başladığı “Neon Future” albüm serisinde Aoki; fütürizme teknoloji üzerinden yaklaşarak biyoteknoloji, elektronik ölümsüzlük, insan ve makine arasındaki ortak yaşam ilişkisi gibi temaları işliyor.

St. Patrick’s Day Party

Yer: Babylon

Tarih: 16 Mart

İçinde alkol ve eğlence olan gelenekleri adapte etmemizde üstümüze yoktur. Bu sene de pek çok Irish pubda kutlanacak St.Patrick’s Day özelinde Babylon’da parti var. Programda Balfolk tarafından gerçekleştirilecek geleneksel İrlanda dans atölyesi de var. Sonrasında ise DJ Berke Yavuz müzikleriyle yeşil yeşil kutlama.

Peter Sandberg

Yer: Salon İKSV

Tarih: 29 Mart


Salon’dan yine bir Nordik atağı. İsveçli “multi-enstrümantalist”, neo-klasik müzik bestecisi ve prodüktör Peter Sandberg ruh dinlendirmeye geliyor. Hauschka, Jóhann Jóhannsson, Max Richter, Nils Frahm, Philip Glass ve Joep Beving sevenler bunu da sevebilir diyebilir Spotify gibi.

Calypso Night: Metin Ersoy Tribute

Yer: Babylon

Tarih: 21 Mart

Babylon’da henüz eşi benzere görülmemiş bir gece. “Kalipso Kralı” Metin Ersoy’un 85. yaş günü aramızdan ayrılışının ikinci yılında kutlanıyor. Metin Ersoy’un 85. doğum gününde; Emir Ersoy Orkestrası ve konukları Banu Kunt Işık, Cansel Elçin, Cüneyt Akgün, Ercan Turgut, Hakan Eren, İlham Gencer, Keremcem, Meltem Cumbul, Orçun Sünear ve Yaşar Metin Ersoy’un seslendirdiği ve sevdiği şarkıları yorumlayacak.

Rodriguez Jr (live)

Yer: KLEIN

Tarih: 23 Mart

Melodik tekno ve house müzik arasında oluşturduğu organik müzikal çizgisi ile Rodriguez Jr (Live), 23 Mart Cumartesi gecesi Büber, Jamie S ve Ilgaz Çelik ile beraber İstanbul Klein kabininde olacak. 2015 yılında Resident Advisor’ın ”En İyi Live Sanatçılar’ listesinde 31. sırada yer alıyor kendisi.

Black Coffee

Yer: Module

Tarih: 22 Mart

Kahve festivali duyurusu değil elektronik müzik anonsu. 2005’ten bu yana ‘’En İyi Çıkış Yapan DJ’’, ’’En İyi DJ’’, ‘’En İyi Albüm’’ gibi 20’den fazla ödüle layık görülen, elektronik müziği caz ve soul müzikle baharatlandıran, Afrika perküsyonlarıyla harmanlayan dünyanın en büyük House sanatçılarından biri olan Black Coffee 22 Mart’ta One Colony ve Label Project’in sunumuyla Module İstanbul’da!

Sofi Tukker

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 30 Mart

Bilmeseniz de aa bu şarkı o şarkı mı diyeceğiniz bir konser duyurumuz var. O şarkı drinkee o ikili de Sofi Tukker. 90’lar house ve jungle pop türlerini modern bir yorumla harmanlıyorlar. Pek çok kulüpte mutlaka dinlemişsinizdir bir de canlı dinleyin.

SİNEMA

YKB Bomonitada ALT Sinema Günleri

Yer: Bomonitada ALT

Tarih:5 Mart – 7 Nisan

Geçtiğimiz festivallerde kaçırdığınız filmlere üzülmeyin. Sinema Günleri’nde yeniden gösterime giriyor. Programa buradan bakabilirsiniz. Tavsiyem Girl, You Were Never Really Here, Everybody Knows, Beautiful Boy

Akbank Kısa Film Festivali

Yer: Akbank Sanat

Tarih: 18-28 Mart

Her yıl on gün boyunca Akbank Sanat’ta gerçekleşen, tüm etkinliklerin izleyiciye ücretsiz olarak ulaştığı Akbank Kısa Film Festivali, “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif”, “Özel Gösterim” ve “Forum” bölümlerinden oluşuyor. Cannes, Berlin, Venedik gibi dünyanın önde gelen film festivallerinden bir çok film her yıl programda yer alıyor. Programa buradan ulaşabilirsiniz.

Anadolu Turnesi Film ve Konser

Yer: Beyoğlu Sineması, Anahit Sahne

Tarih: 13 Mart

Deniz Tortum ve Can Eskinazi’nin yönettiği yol ve müzik belgeseli Anadolu Turnesi’nin Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek gösterimi sonrasında, seyirciyi rock ve saykedelikle dolu bir gece bekliyor. Gecede Islandman, Barlas Tan Özemek, Gülin ve Batu Akdeniz’in yanı sıra sürpirz isimler de sahne alacak.

SERGİ

Artweeks@Akaretler

Yer: Akaretler

Tarih: 5-17 Mart

Eylül ayında ilki gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören ‘Artweeks @Akaretler’, yeni sanat sezonunda farklı, dinamik ve sıra dışı bakış açısıyla daha fazla eser ve koleksiyonu sanatseverler ile buluşturmayı hedefliyor.Etkinlik süresince Akarteler’deki galerilerde sanatçı buluşmaları, workshoplar, sanat sohbetleri, sergi turları, müzik ve eğlence olacak.

SOLD OUT

Biletlere satışa çıktığı anki 3 dakika içinde harekete geçmediyseniz bu ay gidemeyeceğiniz etkinlikleri de şuraya bırakalım da şehirde ne popüler bilin. Karaborsalarda 10 katına fiyatla almak isteyenler de olabilir.

Cem Yılmaz / TİM Show Center

Alice / Zorlu PSM

Zengin Mutfağı / DasDas

Mart Etkinlikleri

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir